Gyökeres változás előtt áll Németország: nem sok jót ígértek az illegális migránsoknak
Betelt a pohár Friedrich Merznél, az AfD kancellárjelöltje, Alice Weidel pedig kiállt mellette.
A Zöldek ahelyett, hogy politikai javaslatokat tettek volna a hasonló szörnyű bűncselekmények megelőzésére, a berlini Brandenburgi kapunál tartott, „jobboldal elleni tüntetésen” nevetgéltek.
Az Áhr-völgyben készült fotó vált Armin Laschet bukásának szimbólumává az Unió kancellárjelöltjeként folytatott kampányában: a háttérben, miközben a szövetségi elnök az árvízkárosultakról beszélt, Laschet nevetgélt és viccelődött, abban a hitben, hogy ezt senki sem veszi észre.
Néhány nappal az aschaffenburgi tragikus késeléses támadás után – ahol egy elutasított menedékkérő megölt egy kétéves kisfiút és egy 41 éves férfit, aki megpróbált közbeavatkozni – a Zöldek vezetősége önkéntelenül megismételte a „Laschet-pillanatot”. Ahelyett, hogy politikai javaslatokat tettek volna a hasonló szörnyű bűncselekmények megelőzésére,
a berlini Brandenburgi kapunál tartott „jobboldal elleni tüntetésen” nevetgéltek
– számolt be a nius.de.
A Zöldek új vezetői, Franziska Brantner és Felix Banaszak, valamint Lisa Paus, Katrin Göring-Eckardt, Michael Kellner, Andreas Audretsch és Luisa Neubauer is jelen voltak a rendezvényen, amely eredetileg Neubauer klímaaktivista és politikus szervezésében a „Demokráciáért és a jobbra tolódás ellen” címmel indult. Az esemény Donald Trump amerikai elnök beiktatására és az európai politikai trendekre hívta volna fel a figyelmet, amely szerint egyre több ország választ jobbközép pártokat – ahogy ez Németországban is várható volt a felmérések alapján.
Eközben Friedrich Merz, az Unió új kancellárjelöltje, a tragikus aschaffenburgi támadást felhasználva a migrációs politika szigorítását és a menedékkérők beáramlásának megállítását követelte. Merz egyértelművé tette, hogy kancellárként ezt ígéri a németeknek.
Ezt is ajánljuk a témában
Betelt a pohár Friedrich Merznél, az AfD kancellárjelöltje, Alice Weidel pedig kiállt mellette.
A válaszunk a demokráciánk, jogaink, bolygónk és szabadságunk elleni szélsőjobboldali támadásokra: Remény és ellenállás”
– írta Neubauer az X platformon, megköszönve a tüntetésen résztvevő 100 ezer ember támogatását. A berlini rendőrség szerint azonban csupán 35 ezren vettek részt a Brandenburgi kapunál.
Az aschaffenburgi eset, a magdeburgi terrorcselekmény és a Solingen melletti iszlamista támadás előtt is a migráció és a belső biztonság kérdései álltak a németek legnagyobb aggodalmainak középpontjában. A felmérések egyöntetűen azt mutatják, hogy a német lakosság túlnyomó többsége szigorúbb migrációs ellenőrzést és az alkotmányos döntések következetes végrehajtását – például az elutasított menedékkérők kitoloncolását – szorgalmazza.
Egyetlen közvélemény-kutatás sem vizsgálta még azonban azt a kérdést, vajon a németek többsége helyénvalónak tartja-e, hogy vezető politikusok néhány nappal egy kisgyermek meggyilkolása után nevetgélő szelfiket készítsenek... – írta a lap.
Nyitókép: nius.de